Dijital Ortodonti

Dijital diş hekimliği ile artık bu modeller, 3 boyutlu tarama ile sanal ortamda elde edilmektedir. Bu sayede tedavi planını oluşturmak için gerekli olan ölçümler çok daha hızlı ve doğru olmaktadır.

Invisalign gibi diş teli kullanılmadan yapılan ortodontik tedaviler tam anlamıyla dijital diş hekimliğinin bir ürünüdür. Invisalign tedavi planlaması tamamen dijital sistem üzerinden yapılmakta olup, şeffaf plaklar 3 boyutlu yazıcılar ile oluşturulan modellerden elde edilmektedir.

3D Ağız İçi Tarama

Ortodontik tedavi öncesinde tedavi planının oluşturulabilmesi için, 3D Ağız İçi Tarama ile dijital ortamda elde edilmektedir. Dijital olarak ölçü alınması, büyük ölçü kaşıklarının kullanılmasına ihtiyaç bırakmadığı için büyük kolaylık ve avantaj sağlamaktadır. Ayrıca 3 boyutlu renkli tarayıcı ile elde edilen ölçülerinizin, 3 boyutlu yazıcı ile modellenmesi de yapılabilmektedir.

Dijital Planlama

Ortodontik analiz ve tedavi planlaması yazılımı ile vaka analizi, ortodontik tedavilerin simüle edilmesi, diş çekimleri, ara yüz aşındırma ve diş hareketlerinin tüm ayrıntılarının incelenmesi mümkündür. Oklüzyonun yani kapanışın gerçek zamanlı olarak monitörize edilmesi, tedavi önerilerinin zaman kaybetmeden sanal olarak değerlendirilmesi, tedavinin özelleştirmesi, braketlerin yazılım kullanarak hatasız konumlandırılması, aparey üretimi, planlanan aşamalar ve tedavinin ön izlemesi dijital olarak yapılabilmektedir.